Podcenit byste rozhodně neměli doporučená i povinná očkování, ani očkování na dovolenou

Cestování mimo naši zemi s sebou přináší spoustu zajímavých zážitků, fotek, nové přátele nebo třeba pracovní zkušenosti. Ovšem málokdo si touží zpět domů přivézt nepříjemnou, v horším případně nevyléčitelnou chorobu. Exotické destinace jsou pro běžné cestovatele nebezpečné zejména kvůli virům a bakteriím, které se u nás normálně nevyskytují. Právě kvůli tomu jsou např. ve středozápadní Africe konkrétní očkování ne doporučená, ale povinná. Před samotnou cestou do exotických končin je vhodné zajít konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, anebo i jiná očkovací centra v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Tato specializovaná pracoviště se zaměřují jak na povinná očkování, tak na očkování doporučená i na očkování do ciziny. Očkovací plán před cestou mimo republiku, kde je očkování třeba proti žluté zimnici povinné, je nutné sestavit třeba už několik týdnů před cestou. Poradna cestovní medicíny svým klientům zajišťuje nejen očkování do ciziny, ale poskytne i medikamenty, vybaví cestovní lékárničku, případně předepíše antibiotika, antimalarika, léky proti průjmu. Poradna je také schopná vystavit klientovi mezinárodní očkovací průkaz. V poradně lze koupit rovněž extrémní repelenty, a dávají se také obecně platná doporučení na cesty do exotických krajin.

Očkovací centrum je praktickým společníkem nejenom před cestou do zahraničí, dlouhým pobytem v cizině, ale i důležitým zařízením pro očkování proti závažným nemocem. Zákazníkům se aplikují očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, dětské obrně, meningokoku, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, tetanu, rakovině děložního čípku, vzteklině nebo například záškrtu. Nepříjemná je také žloutenka, očkuje se proti žloutenkovým typům A i B. Očkovací centrum poskytuje komplexní vyšetření imunity.

Tags: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>